Geoblog.pl    Krystian    Podróże    Moja Azja Poludniowo-Wschodnia    herr Gruber

herr Gruber

Tajlandia, Chiang Mai

..po wyladowaniu w Chiang Mai okazalo sie, ze na tasmie miast mojego czerwonego plecaka marki Tesco pozostal jedynie czerwony plecak marki Tesco niejakiego pana Grubera z Monachium.
Nie wiem ile trwaloby odkrecenie pomylki, gdyby nie pomoc Nai, ktora zapoznalem juz wczesniej w samolocie(okazuje sie bowiem, ze nawet na lotnisku z angielskim nie najlepiej).
Widzac jak mozolnie posuwa sie akcja lokalizowania mojego bagazu kilkakrotnie mowilem Nai, ze dam sobie rade i ,ze szkoda zebysmy obydwoje tu tkwili.
Wtedy uslyszalem od niej, ze ona jako Tajka jest zobowiazana pomoc mi -obcokrajowcowi,a pozatym jej mama wie juz o wszystkim i zabronila jej opuszczac mnie,az do wyjasnienia calej sprawy. Kolana sie pode mna ugiely i zbaranialem- nie pamietam kiedy doswiadczylem tak bezinteresownej pomocy..Dodam jeszcze tylko,ze jeszcze tego samego wieczoru wraz z jej kolega-lekarzem przez kolejna godzine szukalismy mojego hostelu przemierzajac ulice Chang Mai, stara Honda.
Zegnajac sie i dziekujac im wylewnie, zaprosilem Nai nastepnego dnia na kolacje:)

Lotnisko w Chian Mai obsluguje firma taksowkowa, uslugi ktorej do tanich na pewno nie naleza. Wystarczy jednak po wyjsciu z lotniska przejsc przez parking i jestesmy na ulicy,teraz w lewo kierujemy sie do glownej drogi i lapiemy TukTuka, ktory za 80-100 B zawiezie nas do centrum.

Wg Przewodnika Pascala lotnisko oddalone jest o 10km od miasta, w rzeczywistosci lezy na obrzezach Chiang Mai i dzieli je zaledwie kilka kilometrow od centrum.

wietnam
wietnam - 2010-05-10 18:23
Jak to nie pamietasz ziomus?
A gdzie mieszkales przez ostatnie 4tygodnie?;)

Krystian - 2010-05-11 04:49
mialem na mysli obcych ludzi ziomus, wy spelniliscie rodzinny obowiazek;P hehe

panti
panti  - 2010-05-11 17:51
no u nas ostatnio temat bezinteresownosci na topie :) chyba nie mamy gdzie wracac maly po tajlandi bo z naszej bezinteresownosci zostalismy na lodzie :( .... tzn ja nie mam gdzie wracac ;]

Krystian - 2010-05-14 09:30
moze nie bedziesz musial ;)

Krystian Poplawski
Zasoby: 25 wpisów25 16 komentarzy16 38 zdjęć38 0 plików multimedialnych0